Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Mieszkańcy gminy Krobia z wizytą w gminie Dzierżoniów

Opublikowano 6 lipca 2021

Lokalni liderzy z gminy Krobia odwiedzili w dniach 26-27 czerwca gminę Dzierżoniów. To były intensywne dwa dni. Goście z Wielkopolski spotkali się z mieszkańcami, poznali oferty naszych wsi tematycznych i wzięli udział w wielu inspirujących warsztatach.

Wcześniej, we wrześniu 2020 r. w ramach projektu realizowanego ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich do Krobi pojechali mieszkańcy naszej gminy. Planowanej na październik ubiegłego roku rewizyty nie udało się zrealizować ze względu na pandemię koronawirusa.

W sobotę 26 czerwca nasi goście odwiedzili Uciechów - „Wioskę Dobrego Humoru”. Tam powitała ich Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka, która przedstawiła prezentację o naszej gminie oraz o sołectwie Uciechów. Specjalny występ dla mieszkańców gminy Krobia przygotował również zespół „Uciecho-Wianki”. Nasi goście mogli także podziwiać prace lokalnych artystów – Ewy Janusz, Teresy Kanarek i Lucyny Pająk.

Następnie mieszkańcy gminy Krobia przespacerowali się po miejscowości i przeszli trasą „Radosnego Questu w Uciechowie”. Wzięli również udział w warsztatach z marmoryzacji. W tajniki sztuki barwienia papieru wprowadziła uczestników Ewa Janusz.

Ostatnim punktem spotkania w Uciechowie była wizyta na „Słonecznej Polanie”. Prezes stowarzyszenia „Uciechów-Moja Wieś” Teresa Kanarek opowiedziała gościom o projektach, które stowarzyszenie realizuje na tym terenie i o środkach finansowych pozyskanych przez organizację. Następnie odbył się krótki turniej w minigolfa, który w imieniu gmin rozegrali Zastępca Wójta Jolanta Zarzeka oraz Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak.

Nad organizacją wizyty czuwały także inne mieszkanki Uciechowa – Elżbieta Filipek, Jadwiga Krzesaj i Marianna Włodek.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym mogliśmy godnie zaprezentować naszą wieś i gminę. Mamy nadzieję, że goście na długo zapamiętają Uciechów.