Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Reprezentacja Uciechowa odbiera nagrodę od Pary Prezydenckiej

Opublikowano 24 maja 2013

Gmina Dzierżoniów została laureatem ogólnopolskiego konkursu o nagrodę Pary Prezydenckiej pn. „Dobry klimat dla rodziny” w kategorii „Inicjatywy międzypokoleniowe”. We wniosku konkursowym pn. „Mosty międzypokoleniowe” przedstawiono projekty skierowane do seniorów oraz młodego pokolenia w 3 miejscowościach gminy: Mościsku, Piławie Dolnej i Uciechowie. We wniosku opisano m.in. projekt „Jesienne uciechy – aktywizacja seniorów sołectwa Uciechów”, który realizowany był już trzykrotnie – w latach 2010-2012. Przypominamy, że w ramach tego projektu odbyły się następujące działania:

  • ·         Cykliczne spotkania integracyjne seniorów z udziałem dzieci i młodzieży;
  • ·         Spotkanie seniorów z okazji Święta Niepodległości;
  • ·         Wyjazd do Hali Stulecia we Wrocławiu na superwidowisko operowe „Kniaź Igor”;
  • ·         Wycieczka do Wrocławia (zwiedzanie miasta z przewodnikiem, rejs statkiem po Odrze, fontanny Milenium);
  • ·         Otwarcie „Skwerka uciechowskich osadników”.

W tym roku w ramach projektu seniorzy 4 sierpnia wyjadą na wycieczkę do Dusznik Zdroju, gdzie m.in. wezmą udział w koncercie fortepianowym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego. Już teraz na ten atrakcyjny wyjazd serdecznie zapraszamy!

Laureatów opisanego wyżej konkursu ogłoszono 15 maja 2013r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. W uroczystości udział wziął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wraz z małżonką. Gminę Dzierżoniów reprezentowała 7-osobowa delegacja z wójtem Markiem Chmielewskim na czele. Uciechów reprezentowali: Tomasz Włodek – prezes stowarzyszenia „Uciechów - Moja Wieś”, które od 3 lat realizuje projekt „Jesienne uciechy” oraz Jolanta Zarzeka – zastępca wójta. Udział w tej uroczystości to chwile pełne pozytywnych emocji. Byliśmy bardzo dumni z tej nagrody. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim mieszkańcom Uciechowa, którzy włączyli się w realizację nagrodzonego projektu. Zachęcamy też do udziału w kolejnych edycjach „Jesiennych uciech”.