Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

„Wszyscy jesteśmy z jednej bajki” czyli Marcowa Kobieteria 2013

Opublikowano 14 kwietnia 2013

09.03.2013 w Roztoczniku odbyła się czwarta już „Kobieteria” czyli spotkanie aktywnych  kobiet z Gminy Dzierżoniów.

Spotkanie było przygotowane wspólnymi siłami przez panie ze wsi Uciechów, Dobrocin i Roztocznik. Razem bawiło się około 140 pań. Nasze zaproszenie przyjęły także:

  • Anna Malinowska - koordynatorka programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” z Urzędu Marszałkowskiego,
  • Magdalena Rumiancew-Wróblewska - zastępca dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu,
  • Anna Augustyniak - redaktor naczelna Tygodnika Dzierżoniowskiego,
  • Barbara Kucper- dietetyczka z Dzierżoniowa, która na ten wieczór dała wszystkim paniom jedno zalecenie - nie ograniczać się w jedzeniu, piciu i zabawie.

Spotkanie odbywało się pod hasłem „Wszyscy jesteśmy z jednej bajki”. Takie hasło zobowiązywało wszystkie panie do przebrania się za bohaterów z bajek. Sala w Roztoczniku, tego wieczora zaroiła się od księżniczek, czerwonych kapturków, krasnoludków, wilków, królowych śniegu, Indianek, itp. My Uciechowianki byłyśmy przebrane za  Smerfetki. Aby całość była utrzymana w konwencji bajki panie z Dobrocina wykonały bajkową dekorację sali, a panie z Roztocznika przygotowały bajkowe dania, my opracowałyśmy i przeprowadziłyśmy bajkowe konkursy.

Konkursy były przeplatane programem przygotowanym przez każdą z miejscowości. Zabawa była wspaniała. Chwilami sala zaśmiewała się do łez. Renata Koszało ułożyła nowe słowa do melodii Pszczółka Maja. Piosenka ta była naszym hymnem na ten wieczór. Zespół „Uciecho-Wianki oprócz koncertu, często był inicjatorem śpiewu biesiadnego przy stołach. Nagrodę za udział w konkursach otrzymał Dobrocin, ale dopiero po rzucie monetą ponieważ panie z Mościska uzyskały taką samą ilość punktów. Wieczór był na 100% bajkowy czyli bardzo, bardzo udany.