Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

To się wydarzyło…

Opublikowano 14 kwietnia 2013

Fakty,o których będzie mowa miały miejsce jesienią ubiegłego roku. Otóż jak większość z nas pamięta, na skutek awarii rur kanalizacyjnych zimą 2011/12, sala kominkowa była nieczynna przez długie miesiące. Dzięki staraniom naszej sołtys Elżbiety Filipek i Rady Sołeckiej zorganizowała się grupa młodych ludzi, która poświęcając swój czas i umiejętności przywróciła salę do dawnego stanu. Zostały wymienione urządzenia sanitarne, podłączono grzejniki olejowe, zamontowano nawiew ciepłego powietrza od kominka, a także pomalowano całe pomieszczenie. Głównym animatorem i wykonawcą był Mirosław Fleszar z grupą młodzieży, do której zaliczają się: Paweł Krauz , Michał Chawluk, Przemysław Lingo, Robert Zadrożny, Marcin Boczula, Paweł Lach, Kuba Waligóra. Przy sprzątaniu po remoncie pomagały Patrycja i Monika Czajkowska oraz Kasia i Weronika Bób. Ta sama grupa młodzieży porządkowała pomieszczenie po dawnej sali wiejskiej. Pocięto i poskładano drewno do kominka, uprzątnięto całe pomieszczenie. Rada Sołecka pozyskała dodatkowe środki finansowe, za które kupiono i zamontowano w starej sali nowe drzew i i okno.

Na rzecz naszej społeczności pracowali także: Józef Kauza, który wykonał i zamontował poręcz przy schodach do sali kominkowej, Daniel Włodek wykorytował pobocze pod chodnik przy dawnej szkole, a Paweł Niedojad pomagał przy rozwiezieniu kruszywa. Za paliwo czy inne materiały zapłaciła wieś, ale panowie poświęcili swój czas i umiejętności nieodpłatnie.

Praca, która została wykonana przy sali kominkowej i na wsi jest wprost bezcenna przede wszystkim dlatego, bo jest dowodem na to, że młodzi ludzie traktują Uciechów jako swoje miejsce na ziemi. Ci młodzi ludzie mają świadomość, że robią coś sami dla siebie, a przez to z większą odwagą będą mogli zwracać się o pomoc do władz gminy. Na ten rok zaplanowane są kolejne prace dla upiększenia naszego Uciechowa.

Wszystkim wolontariuszom, którzy pracowali na rzecz Uciechowa serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy z Radą Sołecką i Stowarzyszeniem „Uciechów - Moja Wieś” .