Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Uciechów na „Turnieju Sołectw”

Opublikowano 6 czerwca 2018

Uciechów na „Turnieju Sołectw”

Liczna i kolorowa reprezentacja Uciechowa wzięła udział w Turnieju Sołectw. W imprezie, która odbyła się 2 czerwca 2018r. w Piławie Dolnej, z drużynami z terenu gminy Dzierżoniów rywalizowała grupa przyjaciół z Czech z Mikroregionu Severo-Lanškrounsko. 

Tematem przewodnim turnieju były „wioski tematyczne”. „Uciechów – wioska dobrego humoru” wspaniale zaprezentowała się zarówno w przygotowaniu swojego stoiska jaki w przedstawieniu oferty wioski tematycznej. Były więc uśmiechnięte dzieci w stylizacji klownów, maskotki z przesłaniem oraz stare domowe sprzęty z dowcipnym opisem ich funkcjonalności, np. „Łazieneczka chociaż mała, w każdym domu stała”. Nie zabrakło także uciechowskich pyszności.  Za prezentację stoiska oraz oferty wsi, którą Tomasz Włodek przedstawił także po czesku, Uciechów otrzymał maksymalną ilość punktów. Nieco słabiej poszło nam w konkurencjach sportowych J, dlatego w punktacji generalnej Uciechów znalazł się na 4 miejscu.

Szczerze gratulujemy Dobrocinowi, który zwyciężył i otrzymał tytuł SUPERSOŁECTWA!!!!

Pani sołtys Elżbieta Filipek i prezes stowarzyszenia „Uciechów – Moja Wieś” Tomasz Włodek dziękują serdecznie wszystkim osobom, które uczestniczyły w imprezie oraz przygotowały poszczególne elementy stoiska.