Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Jesienne spotkanie seniorów

Opublikowano 7 października 2016

W niedzielę 02.10.2016 o godz. 17.00 w sali Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie spotkali się seniorzy na swoim corocznym święcie. Spotkanie zorganizowało stowarzyszenie „Uciechów - Moja Wieś” przy współudziale Rady Sołeckiej i zespołu „Uciecho-Wianki”.
Program artystyczny rozpoczęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie przygotowane przez panią dyrektor Elżbietę Kędzierską-Dydo oraz Małgorzatę Juraszek. Uczniowie pięknie zaśpiewali kilka skocznych, radosnych piosenek, odtańczyli żywiołowo taniec pn. „Miotlarz” oraz deklamowali odrobinę liryczne i odrobinę żartobliwe wiersze autorstwa Michała Rusinka. Kolejnym punktem programu był występ wnuczki państwa Romanowskich - Karolinki Budziak. Ośmiolatka pięknie, z wielkim wdziękiem, dla swojej babci Teresy i pozostałych seniorów, zaśpiewała dwie piosenki. Występy dzieci zakończył popis piosenkarski dwóch nastolatek z bielawskiego Studia Piosenki i Tańca FART. Seniorzy podziwiali perfekcyjne i profesjonalne występy, nagradzając  burzą oklasków, występujących młodych artystów. Wszyscy seniorzy zostali obdarowani przez uczniów ze SP w Tuszynie prezentami-niespodziankami. Były to kubeczki przepięknie ozdobione przez dzieci. Na zakończenie tej części spotkania zaśpiewały jak zwykle pięknie, z werwą i humorem nasze „Uciecho-Wianki’.
Podczas całego spotkania seniorzy częstowali się ciastem, kawą i herbatą, a po występie „Uciecho-Wianek” był podany czerwony barszczyk z pasztecikiem. Całe spotkanie odbyło się w miłej, pogodnej atmosferze. Dziękujemy Tomaszowi Włodkowi, Elżbiecie Filipek, Leszkowi Różyckiemu i „Uciecho-Wiankom” za przygotowanie i poprowadzenie tego wspaniałego spotkania.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z następujących środków:
dotacji powiatu dzierżoniowskiego na realizację zadania publicznego w obszarze działań na rzecz osób niepełnosprawnych i osób starszych
dotacji gminy Dzierżoniów na realizację zadania publicznego w obszarze „Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym” .
Ww. dotacje otrzymało stowarzyszenie „Uciechów- Moja Wieś” w ramach otwartego konkursu ofert.
Już teraz zapraszamy na kolejne ciekawe spotkanie, które odbędzie się 16.10.2016r. o godz. 16.00. Będzie to warsztat z ziołolecznictwa z elementami dietetyki pn. „WYKORZYSTUJMY DARY NATURY”.