Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Folklorystyczna biesiada w Uciechowie

Opublikowano 18 sierpnia 2016

Długi sierpniowy weekend upłynął mieszkańcom gminy Dzierżoniów w radosnych rytmach folkloru. W poniedziałek 15 sierpnia w Centrum Kulturalno-Sportowym w Uciechowie na scenie „II Uciechowskiego Biesiadowania” zaprezentowały się zespoły kultywujące lokalne tradycje ludowe i regionalny folklor.

Oprócz zaproszonych grup folklorystycznych z całego regionu, przed uciechowską publicznością wystąpili reprezentanci gminy Dzierżoniów – zespoły: „Uciecho-Wianki”, Zespół Pieśni i Tańca Górali Czadeckich „Pojana”, Con-Moto, Katarzynki, Cord i Macieje.

Widzowie i uczestnicy wydarzenia przez cały dzień mieli niepowtarzalną okazję włączenia się do wspólnego biesiadowania. Piękna pogoda i gościnność mieszkańców Uciechowa sprawiły, że impreza trwała do późnego wieczora.

Za wspaniałą atmosferę dziękujemy organizatorowi wydarzenia, zespołowi Uciecho-Wianki. Szczególne podziękowania za wielkie zaangażowanie kierujemy zwłaszcza do kierowniczki zespołu Ewy Janusz.

„II Uciechowskie Biesiadowanie” było współfinansowane ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego. Dofinansowanie w kwocie 9300,00 zł pozyskali członkowie stowarzyszenia „Uciechów – Moja Wieś”.