Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Hej kolęda, kolęda…

Opublikowano 11 stycznia 2016

W dniu 06 stycznia 2016r Uciechowianie, kolejny już raz spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Zebranych przywitał prezes stowarzyszenia „Uciechów-Moja Wieś” Tomek Włodek, który w imieniu organizatorów złożył obecnym życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku:

„Niech Nowy Rok zabłyśnie dla Was tęczy kolorami
I rozsypie się nad głowami szczęście i uśmiechów moc
I niech zostanie na 12 miesięcy z Wami
Nie tylko w tę Trzech-Królową noc.”

Jako pierwsi kolędowali przedszkolacy z naszej wsi. Była to urocza inscenizacja przeplatana kolędami. Dzieci jak zawsze sprawiły, że wzruszenie i radość pojawiły się na wszystkich twarzach. A przygotowała ten występ pani Joanna Wieruszewska.

Po przedszkolakach zaprezentowali się kolędnicy ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie, których przygotowała pani Jadwiga Szpiech. Dzieci wystąpiły z gwiazdą, królem Herodem, diabłem, śmiercią i jak to u kolędników było śmiesznie, radośnie i pięknie. Dzieci przedszkolne i szkolne za swoje występy były nagradzane burzą oklasków i słodkościami.

Występy zakończyły „Uciecho-Wianki”, które brawurowo wykonały kolędy i pastorałki z pięknymi tekstami i w bardzo ciekawej aranżacji.

W drugiej części spotkania kolędy śpiewali wszyscy obecni. Akompaniował na instrumencie klawiszowym pan Robert Wszół, na skrzypcach Marta Wszół, a na trąbce Karol Wszół. Śpiew zebranych wzmocniony był przez Krystynę Wszół, Wioletę Wasilewską i Stanisława Wiśniewskiego. Śpiewaliśmy kolędy bez lęku, że słowa kolejnych zwrotek mogły ulecieć nam z pamięci bo ich teksty były wyświetlane na ekranie.

Bardzo gorąco dziękujemy organizatorom - stowarzyszeniu, pani Sołtys i Radzie Sołeckiej za przygotowanie takiego pięknego spotkania, ale przede wszystkim ogromne podziękowania kierujemy pod adresem pana Roberta Wszół i Jego rodziny. W tym roku pierwszy raz Karol zaprezentował swoje umiejętności w grze na trąbce. Karolku gratulujemy osiągnięć.

 

Wszystkich lubiących śpiewanie kolęd zapraszamy za rok .