Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

V Festiwal Humoru „Uciecha w Uciechowie”

Opublikowano 19 lipca 2014

05.07.14.odbył się w Uciechowie V Jubileuszowy Festiwal Humoru „Uciecha w Uciechowie”. Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Uciechów-Moja Wieś” wspomagane przez sołtysa i radę sołecką oraz zespół „Uciecho-Wianki”. Jak przystało na jubileusz było zaproszonych wielu gości i zamówiona była ładna pogoda. Pogoda dopisała. Także wielu znakomitych gości zaszczyciło nas swoją obecnością. Z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przybył na Festiwal Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Paweł Czyszczoń oraz Dyrektor Departamentu Prawno-Administracyjnego Janusz Misiewicz. Dyrektor Paweł Czyszczoń przekazał Prezesowi Stowarzyszenia Tomaszowi Włodkowi list gratulacyjny od Włodzimierza Chlebosza – Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Obecny był także Dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu Ryszard Czerwiński, a także Grażyna Wójcik, reprezentująca Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Odwiedzili nas przedstawiciele lokalnych mediów: Telewizji Sudeckiej, Doby i redaktor naczelna Tygodnika Dzierżoniowskiego Anna Augustyniak. Przybył również przyjaciel i sympatyk Uciechowa Pan Stanisław Miazga.

Całe spotkanie festiwalowe zostało podzielone na bloki programowe. Pierwszy blok „Uciecha dla pociech” wypełniony był zabawami i żarcikami Clauna Rufi-Rafi. Świetnie bawiły się nie tylko dzieci, ale i dorośli. Dzieci korzystały także z dmuchanych zamków, kul sferycznych, trampoliny, a chętni mogli stoczyć walkę sumo w zabawnym dmuchanym stroju.

Następny blok „Dowcip reanimacja” wypełniły występy zaprzyjaźnionych organizacji i Stowarzyszeń z terenu naszej Gminy. Swoje zabawne programy zaprezentowały :Owiesno, Dobrocin, Mościsko, Roztocznik, a z Uciechowa młodzieżowa grupa taneczna „Spontan Crew” w tańcu breakdance i oczywiście zespół muzyczny „Uciecho-Wianki”.

„Zabawne Inspiracje”- pod tą nazwą krył się konkurs na ciekawe, zabawne przebranie. Konkurs był oceniany przez zacne Jury w skład, którego weszli zaproszeni goście i Jolanta Zarzeka z-ca wójta gminy Dzierżoniów. Większość strojów i muzyczne podkłady do prezentacji przygotowała jak zwykle nasza niezastąpiona Ela Michaluk z córką Magdą. Po czerwonym dywanie maszerowały: Alicja z Krainy Czarów, Czerwony Kapturek, Pani Walewska, Danuta Rinn, Czesław Niemen, Kenedi-Onasis z Ochroniarzem i Bankierem. Kleopatra, Koziołek Matołek, Słowianki, „Wiejska baba”, Syrenka, Sołtys Smerf ze Smerfami i wiele innych ciekawych postaci ze świata bajek lub historycznych. Za najciekawsze Jury przyznało:

  • III nagrodę dla Sołtysa Smerfa i jego Ferajny z Uciechowa
  • II nagrodę dla Kenedi-Onasis z obstawą z Dobrocina
  •  I nagrodę dla Słowianek z Uciechowa.

Słowianki otrzymały także nagrodę publiczności. Były rewelacyjne. Olu gratulacje - byłyście jak dwa ciasteczka z kremem. Nagrodami dla wyróżnionych były karnety na kręgielnię do Dzierżoniowa i uśmiechnięte statuetki- upominki od prezesa Stowarzyszenia Tomka Włodka.

„Wisienką na torcie” był występ Gwiazdy Wieczoru, którą w tym roku był wiejski kabaret EWG z Doruchowa. Swoją prezentację przedstawili w dwóch odsłonach. Jak na kabareciarzy przystało przygotowanymi scenkami świetnie zabawili zebranych za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie Festiwalu, jak zawsze odbyła się „Uciechowska potupaja” czyli tańce do białego rana.

Zarząd Stowarzyszenia ” Uciechów-Moja Wieś”, Sołtys i Rada Sołecka Uciechowa z całego serca dziękuje tym WSZYSTKIM, którzy przygotowali V Festiwal Humoru „Uciecha w Uciechowie” i sprawili, by wszystko przebiegło sprawnie, bez zakłóceń i w radosnym nastroju. A pracy przy organizacji Festiwalu jest BARDZO DUŻO.

Bardzo żałujemy, że na tą atrakcyjną imprezę przychodzi bardzo niewielu mieszkańców Uciechowa. Szanowni mieszkańcy Uciechowa – my to robimy DLA WAS.

ZECHCIEJCIE SKORZYSTAĆ Z TEJ OFERTY.  MOŻE ZA ROK?! ZAPRASZAMY!

 

PARTNEREM PROJEKTU „UCIECHA W UCIECHOWIE” BYŁA BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY DZIERŻONIÓW.

PROJEKT BYŁ FINANSOWANY Z UDZIAŁEM DOTACJI GMINY DZIERŻONIÓW I POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO.