Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Wizyta w Teatrze Komedia i Fontanny Milenium

Opublikowano 1 lipca 2014

W ramach projektu „Jesienne uciechy – aktywizacja seniorów sołectwa Uciechów” Stowarzyszenie „Uciechów-Moja Wieś” już po raz czwarty zorganizowało wyjazd seniorów do teatru. W poprzednich latach obejrzeliśmy we Wrocławiu dwa wielkie widowiska operowe: „Księżniczkę Turandot i „Kniazia Igora”, w Dusznikach Zdroju wysłuchaliśmy koncertu fortepianowego w czasie Festiwalu Muzyki Chopinowskiej, a w tym roku w dniu 22 czerwca obejrzeliśmy we wrocławskim Teatrze Komedia spektakl pt. „Czysta komercja” w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego. W spektaklu wystąpiły młodziutkie aktorki: Ilona Lewandowska i Aleksandra Matlingiewicz oraz aktorzy  znani ze serialu „Pierwsza miłość”- Paweł Okowiński, Maciej Tomaszewski i Wojciech Dąbrowski. Gościnnie w tej sztuce wystąpiła lubiana i znana nam wszystkim- Pani Emilia Krakowska i Ewa Kuklińska. Pani Emilii, w imieniu wszystkich seniorów bukiet czerwonych róż wręczyła sołtys Elżbieta Filipek. Emilia Krakowska po spektaklu spotkała się z nami. Zrobiliśmy sobie z artystką wspólne zdjęcie. Były miłe rozmowy, piękne życzenia i mnóstwo rozdanych przez artystkę autografów.

Następnym punktem naszej wycieczki był przejazd pod Halę Stulecia. W bezpośrednim sąsiedztwie Hali znajdują się Fontanny Milenium, pięknie położone w malowniczym Parku Szczytnickim, otoczone pergolą. Z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego obejrzeliśmy multimedialny pokaz specjalny, który został stworzony dla uczczenia kanonizacji Jana Pawła II. Pokaz był interesujący tym bardziej, że odbywał się przy kawie, herbatce i ciasteczku. Za wspaniale spędzone niedzielne popołudnie seniorzy dziękują pięknie prezesowi Stowarzyszenia Tomkowi Włodkowi.

Wyjazd do Wrocławia w całości został pokryty z dotacji gminy Dzierżoniów, którą otrzymało stowarzyszenie „Uciechów-Moja Wieś” w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych.