Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Czysta uciecha to bohaterów cecha

Opublikowano 8 czerwca 2014

„Czysta uciecha to bohaterów cecha” pod takim hasłem odbył się w niedzielę 01.06.2014r.  w Uciechowie festyn profilaktyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Już przed godziną 16-tą na boisku CKS pojawili się pierwsi mali goście z rodzinami. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: prezes stowarzyszenia „Uciechów Moja Wieś” Tomasz Włodek i wiceprezes Jadwiga Krzesaj, którzy w imieniu organizatorów złożyli wszystkim dzieciom życzenia wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, a przede wszystkim życzyli życia pięknego, czystego bez nałogów. Grupa dzieci w wieku szkolnym, w sali CKS uczestniczyła w prezentacji programu profilaktycznego z zakresu przeciwdziałania i walki z narkomanią. Prezentację przygotowała i poprowadziła pani Monika Adamska. Prezentacja przebiegała w dwóch etapach. W wyniku tych spotkań ułożono i spisano „DEKALOG ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA”. Uczestnicy warsztatów profilaktycznych rozdali dorosłym i młodzieży tematyczne ulotki.

Jedną z atrakcji festynu był pierwszy, oficjalny występ młodzieżowej grupy tanecznej z Uciechowa pod nazwą „SPONTAN CREW”. Za żywiołowo odtańczony breakdace publiczność nagrodziła ich gorącymi brawami. Zajęcia taneczne prowadzone są w bibliotece w ramach projektu „Kreatywna biblioteka”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Kolejną atrakcją festynu był występ Clawna RUFI-RAFI. Z Rufi - Rafi bawili się świetnie wszyscy i dzieci i dorośli. Były cyrkowe sztuczki, duże bańki i zwierzątka z baloników, którymi Rufi Rafi obdarował wszystkie obecne na festynie dzieci.

Przez cały czas trwania festynu dzieci nieodpłatnie bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, zameczkach i na trampolinie. Odbyły się także konkursy z nagrodami: „księżniczki na wybiegu”, „makaronowe korale”, konkurs plastyczny „zabawa w kolory” i rzuty karne na bramkę. Wszystkie dzieci skorzystały z darmowego grillowego poczęstunku. napoju i ciasteczek. Dopisała także pogoda.

Festyn w całości należy zaliczyć do bardzo udanych. Organizatorami projektu było „Stowarzyszenie Uciechów -Moja Wieś” i Rada Sołecka. PROJEKT BYŁ WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ URZĄD GMINY W DZIERŻONIOWIE. Swój udział w imprezie miał też Pan Henryk Włodek, który nieodpłatnie przekazał pieczywo do poczęstunku.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego projektu serdecznie dziękują:

- prezes „Stowarzyszenia Uciechów - Moja Wieś”  Tomasz Włodek

- sołtys wsi  Uciechów Elżbieta Filipek.