Newsy

Ogromne i z głębi serca płynące podziękowania dla Nauczycieli i Uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bystrzycy Kłodzkiej, a szczególnie dla Magdaleny Podlewskiej, jej Koleżanek i Kolegów, za przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na rzecz powstającego Ośrodka Pomocy dla Zwierząt Porzuconych i Niechcianych w Uciechowie .

Zebrane pieniądze zostaną wpłacone na konto Fundacji Alarmowy Fundusz Nadziei z przeznaczeniem dla psów z Uciechowa . Wydane zostaną na opiekę weterynaryjną i sterylizacje co przyczyni się do zmniejszenia bezdomności zwierząt.

Dziękujemy za serce okazane tym biednym bezdomnym zwierzętom i za wrażliwość na los słabszych istot , które o pomoc wołać nie potrafią . Wyciągnięta przez Was pomocna dłoń dowodzi , że świat nie całkiem oszalał i że są jeszcze Ludzie działający w myśl słów: "Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"


Smutne oczy
psa ze schroniska
spojrzenie zza krat
to zbyt wiele
by znieść
psi ból
psią rozpacz
to zbyt wiele
by zasnąć spokojnie
możesz pomóc.........


-------------------------------------------------------

Ach, żeby tak mieć Swojego Pana!
By oprzeć pysk
na jego kolanach,
by leżeć przy nim
do góry brzuchem
i żeby drapał mnie wtedy za uchem
i by dał pić,
gdy jestem spragniony,
no i odpocząć,
kiedy zmęczony.
I choć jestem
tylko zwykłym pieskiem
to serce mam wielkie!
Może ktoś mnie zechce..!!!!


-------------------------------------------------------

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą"

Ten apel szczególnego znaczenia nabiera w odniesieniu do zwierząt - one odchodzą jeszcze szybciej, a ich życie nazbyt często naznaczone jest piętnem bólu, głodu i samotności.

Ich bezradność w obliczu ludzkiego okrucieństwa i bezmyślności jest porażająca!

Nie pozwólmy, aby i on dołączył do grona stworzeń, których życie było pasmem cierpienia i które odeszły w mrok cicho, smutno, niezauważenie....

-------------------------------------------------------