Schronisko - "Ośrodek dla Zwierząt Porzuconych i Niechcianych" powstało w maju w 2006r.
Do chwili obecnej nie posiada żadnych źródeł finansowania, utrzymuje się tylko ze zbiórek, darów i dzięki pomocy miłośników zwierząt z Forum Dogomanii, czasami pomocy ludzi z Uciechowa i Dzierżoniowa (te miejscowości są oddalone od siebie o 3,5 km).

    Sprawy formalne związane z działalnością schroniska są w trakcie załatwiania (masa formalności) i mamy nadzieję doprowadzić je do końca w najbliższym czasie. Wtedy możliwe będzie podpisanie umów z okolicznymi miejscowościami i szansa na finansową pomoc na utrzymanie psiaków oraz schroniska. Budynek jest dzierżawiony, a miesięczny koszt dzierżawy 1200 zł. W schronisku działają tylko Justyna i Robert jako wolontariusze.

    Codziennie walczą o psiaki, cały dzień pracują w schronisku. Od rana do wieczora wyprowadzanie psów, sprzątanie boksów oraz budowa i remont obiektu. W wolnych chwilach pojawiają się „dodatkowe ręce do pracy” w osobach krewnych i miłośników zwierząt. W budynkach dzierżawionych przez schronisko hodowano kiedyś cielaki.

 

 
 Mniejszy budynek jest właśnie remontowany i przystosowywany dla piesków. Jest już prąd, jest zimna woda, ale brak szamba i kanalizacji. Budynek jest położony niedaleko drogi, w polu, wiec psiaki maja dobre miejsce do spacerów. A w schronie teraz jest obecnie około 20 psów, przyjmowane są jednak zawsze wszystkie w potrzebie!
 
Bok schroniska - tutaj trwa budowa wybiegu dla psiaków z boksu na podwórze, co pozwoli na utrzymanie boksów w czystości.


 

Brama wejściowa, niestety nie jest jeszcze ocieplona.


 
Boksy odremontowane 
Boksy - tutaj zostało otynkować i założyć kraty jako zamkniecie, może uda się skończyć za parę tygodni. 
Boksy w budowie, główny korytarz 
Boksy od głównego korytarza sa oddzielone murkiem. Przed boksami jest korytarzyk., który oddziela psiaki od głównego korytarza. 
Kuchnia i łazienka w jednym, a tak naprawdę tylko kran 30 cm nad podłożem, odpływ do kratki ściekowej po podłodze. 
Tutaj budowane jest ambulatorium.Pracy jest jeszcze bardzo dużo. Dodatkowe ręce do pomocy sa zawsze mile widziane!