Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Seniorzy w Minieurolandzie

Opublikowano 3 sierpnia 2020

26.07.20 trzydziestu pięciu seniorów z Uciechowa wyjechało na wycieczkę do Kłodzka do MINIEUROLANDU.
Po tym pięknym ogrodzie oprowadzała nas młoda przewodniczka, która bardzo interesująco mówiła zarówno o miniaturach budowlanych jak i o pięknych kwiatach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia miniatur kamieniczek kłodzkiego rynku. Wśród miniatur były budowle nie tylko z Polski , ale z całego świata.
Spacerowanie minieurolandowymi alejkami, na duszę działało jak najwspanialszy balsam. To wszechobecne kwiaty tak wspaniale wpływały na dobre samopoczucie.
Na terenie Eurolandu zjedliśmy także smaczny obiadek. To był moment kiedy pogoda próbowała nas przestraszyć , ale chmury zdezerterowały i nic nie zepsuło naszej wycieczki.
Następnie pojechaliśmy do Barda Śląskiego zwiedzić Bazylikę, w której znajduje się figurka NMP Strażniczki Wiary Świętej z 1011 roku. Historię Bazyliki i Świętej Figurki w skrócie opowiedział seniorom wolontariusz. Opowiedział o historii kościoła, obrazów, organów a przede wszystkim opowiedział historię Świętej Figury.
Z Barda ruszyliśmy w drogę powrotną do Uciechowa. Odrobinę zmęczeni (jak to seniorzy) ale BARDZO zadowoleni.
Organizatorem tego wyjazdu było Stowarzyszenie „Uciechów - Moja Wieś”. Wycieczka była pierwszą częścią projektu „Jesienne uciechy – aktywizacja seniorów sołectwa Uciechów”. Projekt jest dofinansowany przez Gminę Dzierżoniów w ramach otwartego konkursu ofert na zadanie „Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym”.
Pięknie dziękujemy Pani Prezes Teresie Kanarek za tak pięknie przygotowany wyjazd .