Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Wspólne kolędowanie 2020

Opublikowano 30 stycznia 2020

Wesoła kolęda rozbrzmiewała 06.01.2020r w uciechowskiej Sali Kominkowej.
Kolędowali mieszkańcy Uciechowa i goście z Jaźwiny , Stoszowa ,Dzierżoniowa i „Grupa Twórcza z Ostroszowic”.

Obecnych przywitała wice prezes Stowarzyszenia „Uciechów- Moja Wieś”, która przypomniała niektóre zwyczaje związane z Nowym Rokiem i Sylwestrem. Na spotkaniu kolędowym była obecna z-ca wójta Jolanta Zarzeka , która złożyła wszystkim życzenia noworoczne w imieniu wójta Marka Chmielewskiego i swoim własnym.
Część artystyczną zapoczątkowały utalentowane dziewczynki: Karolinka i Bernardetka Budziak . Karolinka zaśpiewała trzy utwory i wspólnie z siostrą zagrały na wiolonczeli i skrzypcach cudowną kolędę.
Gwiazdą wieczoru okazali się Kolędnicy. Przedstawienie przygotowane i wyreżyserowane przez Krystynę Wszół było prawdziwym hitem tegorocznego kolędowania, szczególnie, że aktorami byli mieszkańcy naszej wsi. Oprawę muzyczną jak zawsze przygotował Robert Wszół, a w śpiewie wspierał obecnych zespół pana Roberta.
Spotkanie było przy kawie , herbacie i domowym ciasteczku. Atmosfera była ciepła ,rodzinna i bardzo radosna. Było dużo śpiewania . Śpiewaliśmy wszystkie zwrotki każdej kolędy. Ze znajomością słów nie było problemu bo tekst był wyświetlany na ekranie .
Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie „Uciechów - Moja Wieś” i Rada Sołecka .