Schronisko w Uciechowie - Wolontariat

Wolontariat

Zostań wolontariuszem

Wolontariuszem może zostać każda osoba, która ma doœć biernego patrzenia się na los bezdomnych zwierząt. Każdy potrafi coś w czym może pomóc naszemu ośrodkowi. W schronisku jest mnóstwo pracy - sprzątnie boksów, wyprowadzanie psów, szczotkowanie, karmienie, wizyty u weterynarza.

Czasami wystarczy jedynie przebywanie ze zwierzętami, pogłaskanie ich. Trafiają do nas psy, które wiele przeszły w swoim często krótkim życiu. Pierwsze dni w schronisku są najgorsze, dlatego tak ważna jest dla nich obecność człowieka.

Staramy się stworzyć miejsce przyjazne dla zwierząt,które nie jest przechowalnią i umieralnią jak wiele schronisk w Polsce. To miejsce gdzie ludzie o wielkich sercach wyprowadzają na prostą najbardziej zastraszone psy tak skutecznie,iż w niedługim czasie znajdują one domy.

Wolontariat w schronisku to nie tylko dyżury przy zwierzętach, ale także pomoc przy znajdowaniu domów poprzez rozwieszanie ogłoszeń, umieszczanie anonsów w Internecie oraz zachęcanie do odwiedzania naszej strony www, organizowanie zbiórki darów w swoich szkołach itp.

Wolontariat to ogromna szansa na poznanie nowych ludzi, a być może nawet psiego przyjaciela, o istnieniu którego wcześniej nie wiedziałeś.