Schronisko w Uciechowie - Specjalne podziękowania

Specjalne podziękowania

Dziękujemy firmie za wyciągniętą pomocną dłoń. Dzięki Wam mogliśmy otrzymywać pomoc z różnych rejonów Polski.


Składamy serdeczne podziękowania dla II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie za przekazanie darów na rzecz zwierząt przebywających w schronisku. Wasza wrażliwość może być przykładem dla kolejnych pokoleń.

Serdeczne podziękowania dla Nauczycieli i Uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Świebodzicach za zorganizowanie zbiórki karmy , kocyków i innych psich akcesoriów :)

Specjalne podziękowania dla Pani HELLI F. & K.-J. F. (NIEMCY - Rellingen) za wsparcie finansowe dla Dinga i Lisi :)

"Ogromne podziękowania dla klasy Id oraz Pani Katarzyny Pazik-Kasprowicz oraz Pani Beaty Duszy z I LO w Dzierżoniowie za zorganizowanie zbiórki darów dla Ośrodka Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Uciechowie"

Dyplom:Ogromne i z głębi serca płynące podziękowania dla Nauczycieli i Uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bystrzycy Kłodzkiej, a szczególnie dla Magdaleny Podlewskiej oraz jej Koleżanek i Kolegów za przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na rzecz powstającego Ośrodka Pomocy dla Zwierząt Porzuconych i Niechcianych w Uciechowie.

Zebrane pieniądze zostaną wpłacone na konto Fundacji Alarmowy Fundusz Nadziei z przeznaczeniem dla psów z Uciechowa. Wydane zostaną na opiekę weterynaryjną i sterylizacje co przyczyni się do zmniejszenia bezdomności zwierząt.


Dziękujemy za serce okazane tym biednym bezdomnym zwierzętom i za wrażliwość na los słabszych istot, które o pomoc wołać nie potrafią. Wyciągnięta przez Was pomocna dłoń dowodzi, że świat nie całkiem oszalał i że są jeszcze Ludzie działający w myśl słów: "Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
Smutne oczy
psa ze schroniska
spojrzenie zza krat
to zbyt wiele
by znieść
psi ból
psią rozpacz
to zbyt wiele
by zasnąć spokojnie
możesz pomóc.........


-------------------------------------------------------

Ach, żeby tak mieć Swojego Pana!
By oprzeć pysk
na jego kolanach,
by leżeć przy nim
do góry brzuchem
i żeby drapał mnie wtedy za uchem
i by dał pić,
gdy jestem spragniony,
no i odpocząć,
kiedy zmęczony.
I choć jestem
tylko zwykłym pieskiem
to serce mam wielkie!
Może ktoś mnie zechce..!!!!


-------------------------------------------------------

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą"

Ten apel szczególnego znaczenia nabiera w odniesieniu do zwierząt - one odchodzą jeszcze szybciej, a ich życie nazbyt często naznaczone jest piętnem bólu, głodu i samotności.

Ich bezradność w obliczu ludzkiego okrucieństwa i bezmyślności jest porażająca!

Nie pozwólmy, aby i on dołączył do grona stworzeń, których życie było pasmem cierpienia i które odeszły w mrok cicho, smutno, niezauważenie....

-------------------------------------------------------