Historia

Schronisko - "Ośrodek dla Zwierząt Porzuconych i Niechcianych" powstało w maju w 2006r. Do chwili obecnej nie posiada żadnych źródeł finansowania, utrzymuje się tylko ze zbiórek, darów i dzięki pomocy miłośników zwierząt z Forum Dogomanii, czasami pomocy ludzi z Uciechowa i Dzierżoniowa (te miejscowości są oddalone od siebie o 3,5 km).

Sprawy formalne związane z działalnością schroniska są w trakcie załatwiania (masa formalności) i mamy nadzieję doprowadzić je do końca w najbliższym czasie. Wtedy możliwe będzie podpisanie umów z okolicznymi miejscowościami i szansa na finansową pomoc na utrzymanie psiaków oraz schroniska. Budynek jest dzierżawiony, a miesięczny koszt dzierżawy 1200 zł. W schronisku działają tylko Justyna i Robert jako wolontariusze.

Codziennie walczą o psiaki, cały dzień pracują w schronisku. Od rana do wieczora wyprowadzanie psów, sprzątanie boksów oraz budowa i remont obiektu. W wolnych chwilach pojawiają się "dodatkowe ręce do pracy" w osobach krewnych i miłośników zwierząt.

W budynkach dzierżawionych przez schronisko hodowano kiedyś cielaki.
Mniejszy budynek jest właśnie remontowany i przystosowywany dla piesków. Jest już prąd, jest zimna woda, ale brak szamba i kanalizacji. Budynek jest położony niedaleko drogi, w polu, wiec psiaki maja dobre miejsce do spacerów.
Brama wejściowa, niestety nie jest jeszcze ocieplona.
Boksy odremontowane
Boksy - tutaj zostało otynkować i założyć kraty jako zamkniecie, może uda się skończyć za parę tygodni.
Boksy w budowie, główny korytarz
Boksy od głównego korytarza sa oddzielone murkiem. Przed boksami jest korytarzyk, który oddziela psiaki od głównego korytarza.
Kuchnia i łazienka w jednym, a tak naprawdę tylko kran 30 cm nad podłożem, odpływ do kratki ściekowej po podłodze.
Tutaj budowane jest ambulatorium.
Pracy jest jeszcze bardzo dużo. Dodatkowe ręce do pomocy sa zawsze mile widziane!