Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Listopadowa Nostalgia 2019

Opublikowano 12 listopada 2019

11 listopada o godz.16-tej w Sali Kominkowej miała miejsce tradycyjna wieczornica poświęcona 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorem wieczornicy było Stowarzyszenie „Uciechów – Moja Wieś” i Pani Sołtys Elżbieta Filipek. W spotkaniu uczestniczyli: z-ca wójta Jolanta Zarzeka , ks. proboszcz Stanisław Kucharski i pani Teresa Bańkowska–Jędras – rozśpiewana mieszkanka sąsiedniej Jaźwiny.

Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Polski. Jak każdego roku, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie przygotowały krótki rys historyczny mówiący o powstawaniu Polski po zakończeniu I wojny światowej w 1918 roku. Występ dzieci zakończyła Marysia Wszół odśpiewaniem skocznego krakowiaczka. Następnie zebrani wysłuchali recitalu pani Bańkowskiej – Jędras. Pani ta swoim występem rozśpiewała wszystkich obecnych i wprowadziła atmosferę miłego „rodzinnego” śpiewania piosenek patriotycznych. Oczywiście nie mogło zabraknąć w takim dniu naszych „Uciecho –Wianek”. Zespół przygotował szereg skocznych piosenek o żołnierzach z tamtych lat. Na zakończenie pan Robert Wszół akompaniował na organach, a zebrani na wieczornicy wspólnie śpiewali z werwą i radością piosenki, których słowa wyświetlano na ekranie.

Spotkanie było przy herbatce, kawie i ciasteczkach.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli zorganizować spotkanie, a także tym, którzy zechcieli to świąteczne popołudnie spędzić na wspólnym śpiewaniu .