Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Jesienne spotkanie seniorów

Opublikowano 6 października 2019

„Jesienne Uciechy ” to druga część projektu stowarzyszenia „Uciechów-Moja wieś” skierowanego do seniorów. Spotkanie odbyło się 06.10.2019r w Sali Kominkowej w Uciechowie, a organizatorem było stowarzyszenie oraz sołtys i Rada Sołecka.

Wszystkich obecnych powitała prezes stowarzyszenia Teresa Kanarek i złożyła Seniorom życzenia w imieniu swoim, organizatorów oraz Wójta Marka Chmielewskiego.
Pierwszą niespodzianką dla Seniorów było spotkanie z policjantami: Andrzejem Kłosem naszym dzielnicowym i Barbarą Gaweł z Wydziału Prewencji .W ramach działalności profilaktycznej przeprowadzili oni pogadankę , której celem było przestrzec seniorów aby nie stali się ofiarami przestępstw różnego rodzaju naciągaczy.
Program artystyczny rozpoczęła grupa przedszkolna przygotowana przez Annę Wieruszewską i Danutę Kasprzyk. „Małe Słodziaki” zaśpiewały dla seniorów i zatańczyły krakowiaka. Oczywiście było mnóstwo radości i wzruszeń zwłaszcza na twarzach kibicujących rodziców i dziadków.
W drugim punkcie programu obecni mogli podziwiać Karola Płaczka z partnerką Oliwią Poloanik w tańcach towarzyskich .W sumie Karol i Oliwia zatańczyli sześć różnych tańców – od standardowych po latynoamerykańskie. Para taneczna prezentowała się wspaniale, a zebrani w większości pierwszy raz w życiu mogli oglądać takie występy na żywo.
Kolejną gwiazdą tegorocznego Dnia Seniora była Karolinka Budziak , wnuczka naszych mieszkańców – państwa Romanowskich. Karolinka już kolejny raz wystąpiła przed uciechowską publicznością. Zawsze bardzo cieszymy się na jej występ i z radością będziemy na Karolinkę czekać także podczas innych spotkań.
Jak zawsze nie zawiodła nas Szkoła Podstawowa w Tuszynie. Na spotkanie z Seniorami przybyła grupa dzieci pod opieką dyrektor Elżbiety Kędzierskiej Dydo i zastępcy dyrektora Jolanty Stawarz. Dzieci recytowały wiersze Michała Rusinka ,sekretarza Wisławy Szymborskiej. Były to przezabawne wierszyki np.: o wannie , o drzwiach, zlewie , kranie itp. Oprócz tego dzieci wręczyły wszystkim Seniorom przygotowane przez siebie , pięknie zapakowane prezenciki -małe notesiki „Zapamiętniki”.
Oczywiście na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć naszych „Uciecho -Wianek”. Wprawdzie to także seniorzy, ale ich występ był jak przysłowiowa wisienka na torcie.
Pani sołtys Elżbieta Filipek przygotowała kolejną niespodziankę dla seniorek i każda pani otrzymała od niej jedwabny szaliczek. Było wesoło, było głośno, było radośnie, były tańce i był poczęstunek -żurek , bigos ,ciasto , kawa , herbata .
BYŁO WSPANIALE.
A już teraz zapraszamy wszystkich na wieczornicę „Listopadowa Nostalgia” w dniu 11.11.2019r.
Cykliczny projekt pn. „Jesienne uciechy” dofinansowany jest przez gminę Dzierżoniów. Dotację na zadanie otrzymało stowarzyszenie w ramach otwartego konkursu ofert .