Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Uciechów przekazał tytuł wsi Opawa

Opublikowano 5 października 2019

Rok 2018 był dla naszej wsi szczególny, bowiem Uciechów został uhonorowany tytułem „Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej” w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Nieodłącznym symbolem tego tytułu jest statuetka koguta, którą po „roku panowania” przekazuje się kolejnej „najpiękniejszej wsi”.

W roku 2019 za najpiękniejszą wieś komisja konkursowa uznała wieś Opawa w gminie Lubawka. Gala konkursu, na której wręczono nagrody, odbyła się 5.10.2019r. Delegacja naszej wsi wzięła udział w tej gali i uroczyście przekazała statuetkę mieszkańcom Opawy. W delegacji uczestniczyli członkowie zespołu „Uciecho-Wianki”, którzy zaśpiewali okolicznościową piosenkę:
Wioska, wioska, wioska piękna i wspaniała,
Wioska, wioska, wioska, która nagrodę otrzymała.
To wieś Uciechów, nasza wioska ją dostała,

To wieś Uciechów – cała na nią pracowała.

La, la, la, la ….
Jesień, jesień, jesień smutna lecz wspaniała,
Jesień, jesień, jesień , która koguta nam zabrała.
Lecz to nie jesień, to nie jesień go zabrała
Lecz wieś Opawa, która nagrodę tę wygrała.

La, la, la, la ….
Przy okazji serdecznie gratulujemy naszym sąsiadom ze wsi Włóki, którzy w tym roku zwyciężyli w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” za projekt „Nowe życie Gnejsów we Włókach”.