Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Mamy pole do minigolfa!

Opublikowano 16 września 2019

W sobotę 14 września w Uciechowie odbyło się oficjalne otwarcie pola do gry w minigolfa.

W wydarzeniu uczestniczyli oprócz mieszkańców – Wójt Gminy Dzierżoniów i jego zastępca Jolanta Zarzeka. Pole do minigolfa zostało wybudowane przez Stowarzyszenie ,,Uciechów – Moja Wieś”. Wniosek o dofinansowanie tego projektu stowarzyszenie złożyło do LGD „Ślężanie”. Realizacja projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu sporej grupy mieszkańców Uciechowa, których wspierali pracownicy naszej gminy.

Na nowo otwartym obiekcie został rozegrany PIERWSZY TURNIEJ RODZIN o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów, do którego przystąpiło 10 rodzin.

I miejsce zdobyła rodzina Jana Szpiecha ,

II miejsce rodzina Marka Lachowicza,

III miejsce rodzina Pawła Lingo.

Otrzymali oni z rąk Wójta Marka Chmielewskiego i z-cy wójta Jolanty Zarzeki puchary , dyplomy i upominki .

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Sołtys Elżbietę Filipek zabawkami. Dodatkową atrakcją dla dzieci był dmuchany zamek oraz animatorki, które robiły zwierzątka z baloników i bawiły się z dziećmi w robienie dużych baniek mydlanych. Do zdjęć pozował milutki ”słonik”.

Uczestnicy imprezy mogli posilić się kiełbaską z grila, kawą , herbatą lub pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem. Dla łasuchów było smaczne ciasto od pań ze stowarzyszenia , a częściowo przekazane przez piekarnię Henryka Włodka.

Na koniec spotkania zebrał się spontanicznie ośmioosobowy zespól z dorosłych mieszkańców wsi i rozegrali swoje zawody. Rywalizacja była zacięta, a żartów i śmiechu jeszcze więcej.

To sobotnie popołudnie spędzone na powietrzu i w ruch było super. Zachęcamy mieszkańców Uciechowa i nie tylko do korzystania z tej formy rozrywki. Regulamin wypożyczania kijków i piłeczek będzie w bibliotece w Uciechowie.

 

 

Sfinansowano w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego Stowarzyszenia „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania”