Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

„Jesienne uciechy” tym razem w Wałbrzychu

Opublikowano 2 czerwca 2019

W dniu 1 czerwca 2019r. grupa seniorów z Uciechowa w liczbie 30 osób uczestniczyła w wyjeździe zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Uciechów -Moja Wieś”.

Celem wycieczki było zwiedzanie atrakcji Wałbrzycha: Zamku Książ i Palmiarni oraz pobyt w uzdrowisku Szczawno Zdrój.

Pierwszym punktem był Zamek Książ, który seniorzy zwiedzali szlakiem Księżnej Daisy, podziemi i tarasów ogrodowych. Bardzo ciekawe wiadomości o byłych mieszkańcach zamku, ich upodobaniach i życiu przekazała nam Pani przewodnik. Uczestnicy wycieczki byli bardzo zainteresowani historią zamku, zadawali wiele pytań aby jak najwięcej się dowiedzieć o odległych czasach.

Bardzo miłe chwile uczestnicy spędzili w Palmiarni w Wałbrzychu. Podziwiali bujną i ciekawą, egzotyczną roślinność, a przy okazji skorzystali ze słodkiego poczęstunku.

Następny etap to tereny uzdrowiska Szczawno Zdrój, gdzie odwiedziliśmy piękny park, budynek sanatorium oraz pijalnię wód. Było to zwieńczenie interesującego dnia i spędzonego wspólnie czasu. Atmosfera była bardzo miła a uczestnicy zadowoleni.

Wyjazd ten był pierwszą częścią projektu „Jesienne uciechy – aktywizacja seniorów sołectwa Uciechów”. Seniorzy z Uciechowa już od kilku lat korzystają z oferty przygotowanej przez stowarzyszenie „Uciechów-Moja Wieś”. Projekt dofinansowany został przez gminę Dzierżoniów. Dotację za zadanie w ramach otwartego konkursu ofert otrzymało stowarzyszenie. Druga część projektu czyli spotkanie seniorów odbędzie się jesienią. Już teraz serdecznie zapraszamy!