Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Uciechów „Supersołectwem 2019r.”!

Opublikowano 10 czerwca 2019

Przedstawiciele miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów walczyli w sobotę 25 maja o tytuł „Supersołectwa” podczas tradycyjnych gminnych „Zmagań Sołectw”. Impreza odbyła się na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.
Motywem przewodnim tegorocznych „Zmagań” były tradycje staropolskiej wsi. Reprezentacje sołectw zmierzyły się w kilku konkurencjach – humorystycznych, sportowych, a także sprawdzających ich wiedzę, m.in. z zakresu sprzętów używanych przed laty przez rolników. Jak co roku każde sołectwo miało również za zadanie przygotowanie stoiska i potrawy związanych z tematyką imprezy.
Oczywiście nie zabrakło reprezentacji naszej wsi. Walczyliśmy dzielnie i po zaciętej rywalizacji wywalczyliśmy tytuł „Supersołectwa”, a z rąk wójta otrzymaliśmy „Złote widły” – symboliczną statuetkę.
Przypominamy, że Uciechów może poszczycić się tytułem „Supersołectwa” już po raz trzeci. Wcześniej wygrywaliśmy rywalizację w latach 2012 i 2013.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zechcieli stanowić „uciechowską drużynę”. Szczególnie dziękujemy paniom, które przygotowały stoisko z elementami staropolskiej wsi.
Zapraszamy do włączenia się do drużyny w 2020 roku!!!