Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Festyn profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka

Opublikowano 10 czerwca 2019

W niedzielę 02.06.19r. uciechowskie dzieci bawiły się od godz.16-tej na boisku przy ul. Sportowej z okazji Dnia Dziecka. Impreza ta to festyn profilaktyczny pod hasłem „Czysta uciecha – to bohaterów cecha”.Zabawę z dziećmi prowadziły animatorki. Oprócz zabaw ruchowych panie malowały twarze, tworzyły zwierzątka z dmuchanych baloników . Starsze dziewczęta wykonały „łapacze snów” – krążki, ciekawie ozdobione cekinami i wstążkami. Wartością merytoryczną spotkania były zabawy i informacje na temat szkodliwości narkotyków i innego rodzaju używek.
Jest już tradycją, że dzieci odwiedzają członkowie Stowarzyszenia Motocyklistów Ziemi Dzierżoniowskiej MOTOSMOKI . Panowie motocykliści chętne dzieci bezpiecznie przewozili po krótkiej trasie . Motosmoki na ręce pani sołtys przekazali plakietkę „Podziękowanie za wspólne spotkania na rzecz integracji z lokalną społecznością oraz dzielenie się pasjami”.
Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie.
Wszystkie dzieci otrzymały mały poczęstunek – kiełbaskę z grila , soczek i wodę mineralną.
Było głośno, radośnie ,a wszystko przy muzyce, która łatwo wpada w ucho. Dopisała pogoda, słoneczko ani na chwilę nie zasłoniło się chmurkami.
Imprezę przygotowała pani sołtys Elżbieta Filipek, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Uciechów -Moja Wieś”.
Dziękujemy pięknie za pracę podczas imprezy Elżbiecie Filipek , Annie Zadrożnej ,Piotrowi Zadrożnemu, Weronice Zadrożnej, Mirkowi Fleszar , Jadwidze Krzesaj, Karolince Markulak i Arturowi Rąpała.
Spotkanie bardzo udane , dzieci zadowolone .Do zobaczenia na kolejne imprezie integracyjnej.
Festyn dofinansowany z budżetu gminy Dzierżoniów w ramach otwartego konkursu ofert w ramach zadania: „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym – zwalczanie narkomanii”.