Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

WielkaMoc Tradycji

Opublikowano 14 kwietnia 2019

14 kwietnia w niedzielę , w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury , KGW Uciechów uczestniczyło w ciekawym wydarzeniu pn. „Wielka Moc Tradycji”. Panie z KGW przygotowały do pokazu potrawy na stół wielkanocny. Królowały potrawy z jajem. Były jaskółcze gniazda (jajo w otulinie z mięsa mielonego),kurczak faszerowany , pasztet z gęsi i zgłoszony do szczegółowej prezentacji schab nadziewany mięsem i jajkami. Nie zabrakło też jaj faszerowanych. Z ciast był sernik , baba drożdżowa, piękny mazurek , koszyk z ciasta. Oczy zwiedzających przyciągały „jadalne” kaczuszki na stawie.

Potrawy przygotowały Elżbieta Filipek , Ewa Janusz , Lucyna Pająk , Renata Kanarek i Jadwiga Krzesaj.

Stół był pięknie udekorowany przez Renatę Kanarek i Elżbietę Michaluk. Lucyna Pająk dodatkowo reprezentowała Uciechów w rzemiośle artystycznym. Frywolitki w Jej wykonaniu to prawdziwe dzieła sztuki ludowej.

W części artystycznej Uciechów reprezentowały „Uciecho – Wianki”, które prawie przez pół godziny pięknie śpiewały umilając czas wszystkim obecnym.

Organizatorami imprezy było miasto Dzierżoniów, gmina Dzierżoniów i powiat dzierżoniowski. W działania włączyła się też Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów, która koordynowała warsztaty z wykonywania okolicznościowych kartek świątecznych.

Była to pierwsza taka impreza organizowana w Dzierżoniowie, bardzo udana i godna powtórzenia za rok.