Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Święto Trzech Króli

Opublikowano 11 stycznia 2019

W dniu 06.01.2019 r w Święto Trzech Króli wszyscy chętni mieszkańcy Uciechowa spotkali się w Sali kominkowej na wspólnym kolędowaniu.Organizatorem spotkania była sołtys pani Ela Filipek i Stowarzyszenie „Uciechów-Moja Wieś”.
 Na spotkaniu obecny był ks.Stanisław Kucharski – proboszcz naszej parafii i pan Ryszard Brzeski -Sekretarz Gminy Dzierżoniów.
Wszystkich obecnych na piątym spotkaniu kolędowym powitała Jawiga Krzesaj i w imieniu pani sołtys , swoim własnym i w imieniu  stowarzyszenia złożyła obecnym , życzenia na Nowy 2019 Rok.
 W śród przybyłych byli także goście ,którzy swoimi występami uświetnili wieczór kolęd.
   Jako pierwsze wystąpiły siostry Karolinka Budziak – wiolonczela i Bernardetka Budziak – skrzypce , grając wspólnie piękną kolędę.
Następnie Karolinka dała piękny recital kolęd i piosenek o tematyce świątecznej.Słuchać i patrzeć na występ Karolinki i Bernardetki to była  czysta przyjemność.
   Po  siostrach Budziak wystąpiły nasze uciechowskie przedszkolaki z Jasełkami.Przygotowała je pani Asia Wieruszewska.
Te trzyletnie SŁODZIAKI zawojowały serca wszystkich obecnych.I nie było ważne czy ktoś zapomniał swoją kwestię .Ważne że większość słuchających miała łzy wzruszenia w oczach.
  Po dzieciach przyszedł czas na kolędowanie dorosłych.Rozpoczęły „Uciecho-Wianki”.Zespół oprócz kilku znanych i często śpiewanych kolęd przygotował także kilka ciekawych , nieznanych  lub mało znanych pastorałek i kolęd we wspaniałej skocznej aranżacji.Brawo.
  Na podsumowanie wystąpił pan Robert Wszół ze swoim zespołem . Wiadomo , jak zawsze z perfekcyjnie przygotowanym 
i ciekawym programem.
  A dalej to było już tylko wspólne śpiewanie przy akompaniamencie pana Roberta . Żeby było łatwiej śpiewać – teksty kolęd były wyświetlane na ekranie.
  W przerwach między występami prowadząca Jadwiga Krzesaj czytała wiersze ks.Jana Twardowskiego.
Wieczór śpiewania kolęd odbył się przy kawie , herbacie i ciastku.Świąteczny nastrój sali przygotowali ;Lucyna Kanarek , Ewa 
Janusz , Lucyna Pająk , Elżbieta i Jerzy Michaluk , Elżbieta Filipek i pan Tomek Krzeszowski , który ufundował na tą okazję choinkę.
Organizatorzy tego pięknego wieczoru dziękują bardzo serdecznie wszystkim obecnym za wspólnie spędzony czas.Zapraszamy na kolędowanie za rok i prosimy zabierzcie ze sobą sąsiadów , a będą wam wdzięczni.
 
 
                                                                                                                                                 Jadwiga Krzesaj