Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Uciechów uczcił 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Opublikowano 1 grudnia 2018

Uciechów uczcił 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

10.XI.2018r. w Sali Kominkowej w Uciechowie odbyła się Wieczornica dla uczczenia  100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.    Organizatorem spotkania było stowarzyszenie „Uciechów- Moja Wieś”, w ramach projektu „Listopadowa  Nostalgia”. Uroczystość była dofinansowana przez Gminę Dzierżoniów z dotacji na realizację zadań publicznych.

Zebranych przywitała Jadwiga Krzesaj , z-ca prezesa stowarzyszenia. Szczególnie serdecznie przywitała gości – Wójta Marka Chmielewskiego , z-cę Jolantę Zarzekę oraz przedstawicieli Młodzieżowej Rady Gminy  i młodzież Gminnego Gimnazjum z nauczycielami Anną Czarnecką i Romanem Kozioł.

  Przed oficjalnym rozpoczęciem Wieczornicy Wójtowi Markowi Chmielewskiemu i radnym Uciechowa Elżbiecie Filipek i Renacie Kanarek pogratulowano wygranej w wyborach i życzono powodzenia w pracy dla dobra naszej gminy.

  Główną część wieczoru rozpoczęła młodzież zapraszając wszystkich do odśpiewania hymnu państwowego i hymnu gminy, po czym zaprezentowano montaż historyczno-poetycki. W dalszej części wystąpił zespół wokalny pod kierownictwem Roberta Wszół .Ciekawy repertuar, perfekcyjne wykonanie zrobiło duże wrażenie na słuchających. A na podsumowanie wieczoru wystąpiły nasze „Uciecho-Wianki”, które żywiołowo odśpiewały kilka piosenek o tematyce patriotycznej.

Jak każdego roku ostatnim punktem spotkania było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Roberta Wszół.

Między piosenkami były także czytane wiersze dla Niepodległej i życzenia dla naszej Ojczyzny.

Podczas spotkania uczestnicy częstowali się kawą , herbatą i ciastkami. Całe spotkanie upłynęło w miłej , przyjacielskiej i radosnej atmosferze. A w odświętny nastrój wprowadzała obecnych także dekoracja sali ,którą przygotowała Elżbieta Michaluk i Renata Kanarek.

 Wszystkim uczestnikom spotkania pięknie dziękujemy za obecność.

                                                                                                                                                     Jadwiga Krzesaj