Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Uciechów na Kongresie Odnowy Wsi

Opublikowano 21 grudnia 2018

Uciechów na Kongresie Odnowy Wsi

Reprezentacja gminy Dzierżoniów w dniach 30 listopada i 1 grudnia wzięła udział w dorocznym Kongresie Odnowy Wsi. Przedsięwzięcie jest jednym z elementów regionalnego programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi, a jego celem jest wymiana dobrych praktyk oraz podniesienie wiedzy na temat rozwoju obszarów wiejskich.

W tym roku kongres odbył się na terenie zamku w Kliczkowie. Wzięło w nim udział ponad 200 lokalnych liderów oraz przedstawiciele władz samorządowych.

W trakcie kongresu mieliśmy przyjemność zaprezentować projekty i sukcesy Uciechowa – Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej 2018 r. Zrobił to prezes stowarzyszenia „Uciechów – Moja Wieś” Tomasz Włodek.  Uciechów reprezentowała także Teresa Kanarek – radna  Rady Gminy Dzierżoniów i Jolanta Zarzeka – zastępca wójta oraz Wioleta Włodek.

Nie zabrakło wystąpień ekspertów. O znaczeniu zieleni w kształtowaniu krajobrazu  wsi mówiła dr Irena Niedźwiecka-Filipiak z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Przed uczestnikami wystąpił także Ryszard Wilczyński – twórca odnowy wsi w Polsce. Tematem wystąpienia było „Wykorzystanie wyróżników i specyfiki wsi dla kształtowania przestrzeni wiejskiej”.

Udział w kongresie jest zawsze wartościowy i bardzo inspirujący. Mamy nadzieję, ze przełoży się na kolejne projekty realizowane na terenie naszej wsi  i gminy.