Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

Gala konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska”

Opublikowano 9 października 2018

W związku ze zdobyciem pierwszego miejsca w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska 2018”, Uciechów był gospodarzem uroczystej gali podsumowującej ten konkurs. Do Uciechowa przyjechało kilkuset mieszkańców  Dolnego Śląska – laureatów konkursu oraz aktywnych liderów wiejskich.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w naszym kościele pw. św. Bartłomieja. Następnie goście wzięli udział w spacerze po naszej wsi , który poprowadził Tomasz Włodek. Odwiedzili  „Uciechowski skwerek osadników” , Salę Kominkową, „Park pod uciechowską lipą”, a przy okazji  poznali projekty i inwestycje realizowane przez mieszkańców wsi. Z parku goście przeszli na teren Centrum Kulturalno – Sportowego, a tam czekał na nich olbrzymi namiot konferencyjny , stoiska z pamiątkami i z poczęstunkiem .Była kawa , herbata, ciasto, kwaśnica, wojskowa grochówka, pierogi ,bigos, gołąbki a nawet kaczki faszerowane i swojska kiełbasa. Było dużo pyszności, które przygotowały uciechowskie gospodynie, wspierane przez zaprzyjaźnione sołectwa z terenu naszej gminy.

 Uroczystą Galę poprowadził Tomasz Włodek – prezes Stowarzyszenia „Uciechów – Moja Wieś.” Przybyłych gości powitała Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska , a nagrody laureatom wręczali: radny Sejmiku Dolnośląskiego Zbigniew Szczygieł oraz dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich UMWD Paweł Czyszczoń.

 Celem konkursu było wyłonienie i wypromowanie najbardziej kreatywnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Pierwsze miejsce dla Uciechowa w kategorii „Najpiękniejsza Wieś”, to wielki sukces , osiągnięty dzięki 10 latom ciężkiej pracy mieszkańców i działających na terenie Uciechowa organizacji.

 Składamy WIELKIE podziękowania wszystkim , którzy przez wiele , wiele dni przygotowywali tą wspaniałą uroczystość.

Dziękujemy wszystkim SPONSOROM za ich życzliwość i wsparcie .Dziękujemy pracownikom Gminy Dzierżoniów zaangażowanym w zorganizowanie tej wielkiej i wspaniałej uroczystości. Najbardziej i z całego serca dziękujemy głównym motorom napędowym naszej aktywności – Joli Zarzece , Eli Filipek i Tomkowi Włodek. Wierzę , że z nimi jeszcze nie raz, uda się nam dokonać rzeczy wielkich i pięknych.

Taka chwila nigdy się już nie powtórzy. Tytuł „Najpiękniejszej wsi” można uzyskać tylko raz. Ten tytuł zostanie z nami na zawsze. Cieszmy się więc pięknym ukoronowaniem naszej wspólnej pracy.

                                                                                                                                    

Jadwiga Krzesaj

 

Więcej zdjęć dostępnych na stronie :http://www.wioskizpomyslem.pl/index.php/o-programie/aktualnosci

 

 

Więcej zdjęć dostępnych na stronie :http://www.wioskizpomyslem.pl/index.php/o-programie/aktualnosci