Stowarzyszenie Uciechów - Moja Wieś

UCIECHÓW – NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNOŚLĄSKA!!!

Opublikowano 26 września 2018

UCIECHÓW – NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNOŚLĄSKA!!!

Miło nam poinformować, że decyzją komisji konkursowej powołanej przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego wieś Uciechów została NAJPIĘKNIEJSZĄ WSIĄ DOLNOŚLĄSKĄ 2018r.

Ogłoszenie wyników odbyło się w dniu 9.08.2018r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Wyniki konkursu przedstawił Marszałek Województwa Cezary Przybylski, Wicemarszałek Ewa Mańkowska oraz Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Paweł Czyszczoń. Po ogłoszeniu wyników nastąpiła konferencja prasowa. Naszą wieś i gminę rezprezentowali: Elżbieta Filipek – sołtys wsi, Tomasz Włodek – prezes stowarzyszenia „Uciechów-Moja Wieś” oraz Jolanta Zarzeka – zastępca wójta gminy Dzierżoniów.  

Informujemy mieszkańców, że tytuł Najpiękniejszej Wsi Uciechów otrzymał za zagospodarowane miejsca publiczne, w tym przede wszystkim „Park pod uciechowską lipą” i „Uciechowski Skwerek Osadników”, które powstały przy zaangażowaniu mieszkańców wspieranych finansowo i organizacyjnie przez Gminę Dzierżoniów i inne instytucje. Duże wrażenie wywarła także sala wiejska po remoncie.

Komisja doceniła także cykliczne projekty skierowane do dzieci, dorosłych i seniorów.

Niezwykle istotne przy ocenie były wprowadzane systematycznie elementy wsi tematycznej „Uciechów – wioska dobrego humoru”.

Doceniono także działalność i współpracę wiejskich organizacji: sołtysa i rady sołeckiej, stowarzyszenia „Uciechów – Moja Wieś” , zespołu muzycznego „Uciecho-Wianki”, LKS-u „Koliber Uciechów” czy Koła Gospodyń Wiejskich.

Ta nagroda to efekt 10 lat pracy w naszym sołectwie. Przyczyniło się do niej bardzo wielu mieszkańców wsi, za co należą się Państwu podziękowania i gratulacje!

Przekazujemy także serdeczne gratulacje od wójta gminy Dzierżoniów – Marka Chmielewskiego.

Już teraz zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbędzie się 6 października 2018r. w sobotę na boisku sportowym w Uciechowie. Przyjedzie do nas ok. 600 osób z całego Dolnego Śląska. Wtedy oficjalnie odbierzemy nagrodę i mamy nadzieję, że mieszkańcy będą licznie uczestniczyć w tej uroczystej gali.

Osoby chętne do pomocy przy organizacji gali prosimy o kontakt z sołtysem wsi.